Klocki LEGO – zabawki bez daty ważności

Wszyscy wiemy, czym są klocki LEGO. Istnieją na rynku od kilkudziesięciu lat, a ich popularność wcale nie maleje. Poznaj ich niezwykłe właściwości i powody, dla których są niesamowitym fenomenem wśród innych zabawek.

Lego to coś więcej, niż zwykłe klocki

Historia klocków LEGO zaczęła się w małym, rodzinnym zakładzie stolarskim w miejscowości Billund. W 1934 roku Krik Kristiansen połączył swoją pasję i zamiłowanie do klocków w najpopularniejszą zabawkę na świecie – klocek LEGO. Nazwa marki pochodzi od dwóch duńskich wyrazów – „leg” i „godt”, co dosłownie oznacza „baw się dobrze”. Zanurzając się w genezę możemy znaleźć łacińskie znaczenie słowa „lego” – „składam”.

Przez długie lata klocki LEGO były numer jeden na liście zabawek większości dzieci. Każde urodziny, mikołajki i wigilia równały się z okazją do obdarowania dzieci klockami. Większość osób z ogromnym sentymentem wspomina godziny spędzone na dywanie, układając najróżniejsze konstrukcje, zamki i miasta. Lego to wyjątkowa zabawka, która łączy pokolenia i pielęgnuje wyobraźnię.

Wiele osób uważa, że dzięki klockom LEGO wykształcili w sobie zdolności manualne, techniczne i artystyczne. Świetnym przykładem jest architekt i twórca wystawy „The Art of the Brick”, który stworzył niesamowite rzeźby i obrazy, przy użyciu tysięcy klocków LEGO. Ideą wystawy jest przedstawienie zabawy klockami, jako coś wielkiego, coś rozwijającego. Sam autor mówi:

Te prace są dla mnie bardzo osobiste, ponieważ odzwierciedlają mój rozwój jako artysty, gdy starałem się odkryć moją twórczą tożsamość” – Nathan Sawaya

Klocki LEGO to nieograniczona możliwość wyboru. Od lat każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. W sklepach można znaleźć tysiące zestawów o różnej tematyce. Znajdziemy klocki dla chłopców i dziewczynek – inspirowane bajkami, filmami, grami. Można znaleźć również nieco bardziej skomplikowane konstrukcje, które po złożeniu można podłączyć do zasilania. Wybór jest bardzo obszerny i nieograniczony, co właśnie sprawia, że są takim fenomenem.

Czego mogą nauczyć Twoje dziecko klocki LEGO?

Wystarczy, że dasz swojemu dziecku pudełko podstawowych klocków LEGO, a będziesz mógł zaobserwować, jak bawi się nimi przez wiele godzin. Budowanie różnych konstrukcji i kształtów z klocków ma bardzo pozytywny wpływ na jego rozwój, dlatego jeśli chcesz zadbać o rozwinięte umiejętności Twojej pociechy – powinieneś pomyśleć zestawie LEGO.

Zalety zabawy klockami LEGO:

  • uczą spostrzegawczości
  • wyzwalają kreatywność i stymulują cechy twórcze
  • uczą analizować i planować
  • rozwijają zdolności manualne i techniczne
  • wspierają koordynację wzrokowo-ruchową
  • uczą cierpliwości, opanowania i skupienia
  • są świetną rozrywką i sposobem na nudę

Klocki LEGO mają wiele cech edukacyjnych i wspierających rozwój. Mówi się, że najlepiej uczyć się przez zabawę, dlatego umożliwmy to naszym dzieciom.

Bezpieczne i rozwijające klocki – czego chcieć więcej?

Niezwykłość klocków LEGO to również bezpieczeństwo zabawy. Klocki są dopasowane do każdego wieku, nawet dla dzieci 1-3, które wiele rzeczy wkładają do buzi. Nie trzeba się wtedy martwić, że się zakrztuszą, ponieważ ich wielkość jest specjalnie dostosowana.

Podobne artykuły

Pomóż rodzinom bohaterów

Dorastaj z Nami to fundacja pomagająca dzieciom osób, które straciły zdrowie lub życie na służbie. Wsparcie kierowane jest między innymi na finansowanie działań edukacyjnych. Co dokładnie robi fundacja, skąd pozyskuje środki na działalność oraz kto dokładnie objęty jest jej pomocą? Tłumaczymy! Dzieci mundurowych nie są same Wypadek na służbie, śmierć w pożarze, utrata zdrowia w […]

5 powodów dlaczego wózki dziecięce z dużymi kołami są potrzebne

Wielu młodych rodziców zastanawia się, na co zwrócić uwagę, kupując wózek dziecięcy. Jakie koła wybrać? Czy lepsze będą małe kółka plastikowe, czy raczej wózek na większych kolach żelowych albo pompowanych? O czym jeszcze pamiętać, wybierając wózek dla dziecka? W tym artykule wyjaśnimy podstawowe kwestie, związane z zakupem pierwszego wózka dziecięcego. Spis treściRodzaje kół w wózkach […]