Mus owocowy dla dziecka – zdrowa i szybka przekąska

Mus owocowy to najlepszy sposób na przemycenie wartościowych owoców w codziennej diecie dziecka. Jest idealną przekąską nie tylko dla niemowlaków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z poznawaniem smaków, lecz także dla rozbrykanych przedszkolaków i dzielnych uczniów szkoły podstawowej. Dowiedz się, dlaczego warto podawać musy owocowe maluchowi w każdym wieku.

Mus owocowy – dlaczego warto go podawać naszemu dziecku?

Mus owocowy ma bardzo wiele zalet. Za jego podawaniem dzieciom codziennie przemawia to, że jest niezwykle wartościowy. Owoce zawierają bardzo wiele niezwykłych składników odżywczych i mają wiele witamin, które są niezbędne dla maluchów. Niestety one nie zawsze chętnie zjadają owoce, a mus łatwiej jest przemycić w codziennej diecie dziecka, ponieważ wydaje się maluchowi o wiele bardziej atrakcyjny.

A nawet jeśli twój maluch lub zjadać owoce, zawsze znajdzie się taki, za którym nie przepada. Zblendowanie kilku różnych owoców to najlepszy sposób na uczenie dziecka smaków i przekonanie go, że warto próbować naprawdę wszystkiego. To najbardziej wartościowa przekąska, niskokaloryczna i zdrowa opcja na drugie śniadanie lub podwieczorek dla dziecka.

Mus owocowy w tubce – pyszna przekąska w szkole

Mus owocowy najczęściej kojarzy nam się z niemowlakami, które wszystkie produkty zjadają w przetartej formie. Jednak to wartościowa przekąska dla dziecka w każdym wieku, nawet dla przedszkolaka czy starszego ucznia. Może niechętnie będzie zjadał mus przygotowany w domu, ale tutaj z pomocą przychodzą przekąski w tubce. Mają bardzo dobry skład – to w zasadzie same owoce, bez żadnych konserwantów czy syropu glukozowo-fruktozowego.

Kupiony mus owocowy z dobrym składem jest równie zdrowy, jak ten zrobiony w domu. Ma jednak jedną dodatkową zaletę – znajduje się w tubce, która jest wygodniejsza dla dzieci. Dzięki temu dziecko może zabierać musy ze sobą do szkoły. Tubka jest wygodna do przechowywania i przenoszenia, na dodatek jest najczęściej kolorowa i atrakcyjna, co sprawia, że maluchy chętniej je zjadają.

Jak zrobić mus truskawkowy dla dzieci – przepis

Chcesz przygotować najlepszy mus owocowy dla swoich dzieci? Ten z dodatkiem truskawek będzie dla nich z pewnością najsmaczniejszy. Wbrew pozorom nie jest wcale zarezerwowany na wakacje. Mrożone truskawki także świetnie nadają się do zblendowania. To o wiele lepszy pomysł niż wykorzystanie zimowych truskawek dostępnych w marketach – mrożone są zbierane w pełni sezonu, dzięki czemu są smaczniejsze, bardziej soczyste i aromatyczne.

Do musu możesz dodać wszystkie owoce, które lubi twoja pociecha. My proponujemy takie połączenie:

  • 1 banan,
  • 5-6 truskawek,
  • 1 plaster ananasa,
  • 2 łyżki przegotowanej, chłodnej wody.

Wszystkie składniki wystarczy zmiksować w blenderze kielichowym lub blenderem ręcznym na gładką masę. Jeśli mus będzie zbyt gęsty, musisz dodać do niego trochę więcej przegotowanej wody aż nabierze odpowiedniej konsystencji.

I gotowe – gwarantujemy, że twój maluch będzie zachwycony słodką kompozycją, a ty będziesz mieć spokojne sumienie, że nie podałaś dziecku niezdrowej przekąski z cukrem.

Podobne artykuły

Kolorowe kanapki – pomysł na zdrowe kanapki dla Twojego dziecka

Dzieci w większości nie przepadają za kanapkami, które najczęściej zawierają plasterek sera, szynki lub jedno warzywo pokrojone w plasterki. Dzieci jedzą przede wszystkim wzrokiem, dlatego też oczekują czegoś więcej. Jedzenie musi być dla nich interesujące pod względem wyglądu, jednak z drugiej strony powinno również dostarczać wszelkich niezbędnych wartości odżywczych. Świetnym pomysłem na przemycenie zdrowych warzyw, […]

Jak nauczyć dzieci jeść warzywa i owoce?

Wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych jest niezwykle istotne już od najmłodszych lat, a jednym z nich jest sięganie po warzywa i owoce. Dorosłe osoby wiedzą nawet bez posiadania specjalistycznego wykształcenia dietetycznego, że właśnie w nich znajduje się wiele cennych witamin i składników mineralnych, które odpowiadają za prawidłowe zdrowie organizmu i witalność a także są źródłem błonnika […]