3 aspekty, na które należy zwrócić uwagę wybierając buty dla dzieci

3 aspekty, na które należy zwrócić uwagę wybierając buty dla dzieci

Wybór butów dziecięcych nie jest prostą sprawą. Stopy dziecka cały czas podlegają kształtowaniu, wobec czego odpowiedni dobór obuwia jest w tym przypadku kluczowy. Przy zakupach należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. W poniższym artykule wymienimy trzy naszym zdaniem najważniejsze.

Buty dla dzieci – dopasowanie do etapu rozwoju malucha

Najważniejsze w odpowiednim doborze butów jest dopasowanie ich do etapu rozwoju dziecka. Każdy okres charakteryzuje się czymś innym i będzie wymagał dopasowania indywidualnego rodzaju obuwia. Inne buty zostaną użyte w przypadku raczkujących niemowlaków, inne podczas stawiania pierwszych kroków, a jeszcze inne przy bieganiu i skakaniu.

Dzieci raczkujące i próbujące samodzielnie stawać pierwsze kroki na ogół powinny chodzić boso. W ich przypadku stosowane jest obuwie ochronne, nieprzeszkadzające w naturalnym rozwoju stóp. Podobny typ obuwia stosuje się w przypadku pierwszych miesięcy chodzenia. Dla dzieci, które już swobodnie chodzą należy wybrać modele elastyczne, z płaską podeszwą, które są lekkie i oddychające.

Buty dla dzieci – dopasowanie do rodzaju stóp dziecka

Należy wiedzieć, że rozróżniamy kilka rodzajów dziecięcych stóp. Stopy szczupłe i wąskie charakteryzują się lekko wystającą kostką i brakiem zagłębień przy kostkach palców. Stopy normalne cechuje mała ilość tłuszczu, a także brak wgłębień przy palcach. Stopy pulchne i szerokie odznaczają się większą ilością tłuszczu, okrągłością i wybrzuszeniami.

Bez względu na rodzaj stopy w przypadku dzieci zaleca się kupowanie butów na rzepy. Pozwalają one na swobodne dostosowanie do szerokości stopy. Istotnym jest zwrócić uwagę na to czy stopa jest wysoka, czy płaska. W przypadku pierwszego rodzaju znakomicie sprawdzą się buty z wysokim podbiciem, a w przypadku drugiego z niskim. Szeroką ofertę butów znaleźć można sprawdzając w wyszukiwarce hasło Bobux buty.

Buty dla dzieci – jak dobrać rozmiar?

W tym celu należy zmierzyć długość stopy. Najlepiej jest robić to po południu, ponieważ wtedy stopy są nieco większe niż rano. Można zrobić to na dwa sposoby – za pomocą obrysu lub za pomocą sznurka. W obydwu przypadkach należy zmierzyć odległość pomiędzy piętą a czubkiem największego palca. Zawsze warto mierzyć obie stopy, gdyż mogą one różnić się długością.

Przy wyborze obuwia należy porównać pomiary stóp z rozmiarówką oferowaną przez producenta. Ze względu na szybkie rośnięcie dziecka zawsze warto zainwestować w obuwie nieco większe, które uwzględni te zmiany. Dziecięca stopa może rosnąć nawet do 1 cm na rok.

Podobne artykuły

Poszewki na poduszki dla dzieci — jakie wybrać?

Poszewki na poduszki dekoracyjne dla dzieci, odgrywają niesłychanie istotną rolę w wystroju wnętrz. To za ich pomocą, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jesteśmy w stanie odmienić wygląd naszego wnętrza. Różnorodność dostępnych wzorów jest zaskakująca. Im więcej poduszek w domu, tym lepiej, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Poduszki w poszewkach dekoracyjnych z nadrukami, worami najlepiej […]

Jakie są pierwsze oznaki ciąży?

Ciąża to niesamowity czas w życiu każdej kobiety. Większość osób uważa, że pierwszą oznaką tego stanu jest spóźniająca się miesiączka. Niestety nie wszystkie kobiety mają regularne cykle. Dodatkowo sam test w pierwszych tygodniach ciąży może nie być miarodajny. Jednak każda starająca się o dziecko kobieta obserwując swój organizm może zauważyć pewne objawy wskazujące na ciążę. […]