Wybrzeże Jońskie w Albanii na wakacje z dziećmi? Dlaczego nie!

Wybrzeże Jońskie z dziećmi

Wybrzeże Jońskie w Albanii to jeden z najlepszych kierunków turystycznych, który możecie wybrać na niezapomnianą wycieczkę wakacyjną z dziećmi. Co przemawia za tym kierunkiem oraz gdzie powinniście się udać? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Wybrzeże Jońskie – odkryjcie tajemniczą Albanię!

Albania nie jest może tak popularnym regionem, jak Hiszpania czy też Włochy, ale również ma swoje ciekawe tajemnice i warto ją odwiedzić przynajmniej raz w życiu. O nic się nie martwcie, możecie to uczynić ze swoimi dziećmi! Wybrzeże Jońskie zlokalizowane jest w południowej części Albanii i zadziwia swoimi niesamowitymi krajobrazami, doskonałą pogodą oraz bogatą fauną i florą. Na Wybrzeżu Jońskim w Albanii odnajdziecie:

 • nietuzinkowe atrakcje turystyczne dla dzieci, dorosłych, a nawet seniorów,
 • ciche, spokojne i niezatłoczone plaże,
 • błękitne morze,
 • doskonałe warunki do wypoczynku po męczącym okresie w pracy.

Szukacie dla siebie oryginalnego pomysłu na wspólne spędzenie wakacji? Albania powinna Was w stu procentach usatysfakcjonować, lecz nie przekonacie się o tym, dopóki nie udacie się tam na wymarzony wyjazd wakacyjny z dziećmi.

Kiedy najlepiej odwiedzić Wybrzeże Jońskie?

Zastanawiacie się nad tym, kiedy najlepiej byłoby odwiedzić Wybrzeże Jońskie? Wiele zależy od tego, czego oczekujecie po takim wyjeździe. Jeśli zależy Wam na wspaniałej pogodzie, udajcie się tam w lipcu lub sierpniu, ale jeśli chcecie mieć pewność, że w Albanii będziecie mogli czuć się w pełni komfortowo i na plażach nie spotkacie tłumów, wybierzcie kwiecień, maj, wrzesień lub październik. Nie da się ukryć, że na Wybrzeżu Jońskim pogoda powinna Wam dopisywać praktycznie przez cały rok i spodoba się Wam tam nawet zimą.

Saranda

Wybrzeże Jońskie z dziećmi – najlepsze atrakcje

To odpowiednia pora, aby krótko przeanalizować najlepsze atrakcje na Wybrzeżu Jońskim w Albanii. Dzięki temu będziecie wiedzieć, gdzie konkretnie udać się ze swoimi dziećmi tuż po przylocie do Albanii. Oto kilka ciekawych propozycji dla najbardziej wymagających turystów.

Ruiny antycznego miasta Butrinti

Obowiązkowym punktem Waszej wycieczki po Albanii będą ruiny antycznego miasta Butrinti. Jak wskazuje nazwa odnajdziecie tam ruiny antycznej osady, co dla Waszych dzieci będzie doskonałą przygodą o charakterze edukacyjnym (historycznym). W tym miasteczku możecie podziwiać m.in.:

 • ruiny antycznych domów,
 • starożytny amfiteatr,
 • resztki murów obronnych.

Lubicie takie atrakcje? Absolutnie nie może Was tam zabraknąć, chociaż kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie wycieczki, więc nie planujcie niczego w pośpiechu.

Błękitne Oko w Sarandzie

Udając się na Wybrzeże Jońskie w Albanii weźcie pod lupę wakacje w Sarandzie. Zachwycicie się tam m.in. Błękitnym Okiem, a więc niesamowitym źródłem wody oraz zjawiskiem naturalnym, które na pewno spodoba się Waszym dzieciom. To źródło zachwyca swoją bogatą paletą barw, w której królują przede wszystkim takie odcienie, jak niebieski, granatowy i błękitny. 

Plaże w Ksamilu

Atrakcyjną propozycją będą dla Was również wczasy w Ksamil. Możecie mieć gwarancję tego, że Ksamil zaskoczy Was swoim pięknem, ale też przejrzystą i ciepłą wodą oraz piaszczystymi plażami, na których będziecie mogli wspólnie wypoczywać długimi godzinami. 

Ksamil

Bunkry

Na szczególne uznanie na Wybrzeżu Jońskim w Albanii zasługują również tamtejsze bunkry, których jest naprawdę dużo. Pełniły one różnorakie funkcje, w tym m.in. ochronne i użytkowe. Zlokalizowane w lasach, na polach, na zboczach skalistych gór czy też nawet na podwórkach. Można było się w nich schronić czy też przechowywać żywność oraz różne sprzęty.

Wakacje w Albanii – jak przygotować się do wyjazdu z dziećmi?

Pozostało Ci zastanowić się nad jedną istotną kwestią, a więc jak przygotować się do wyjazdu z dziećmi do Albanii? Nie powinno to być dla Was zbyt skomplikowane. Weźcie ze sobą:

 • buty do wody,
 • okulary przeciwsłoneczne,
 • apteczkę,
 • sprzęt do nurkowania (jeśli jesteście zwolennikami),
 • aparat lub kamerkę,
 • preparaty przeciwko kleszczom i biegunce oraz niezbędne leki (jeśli przyjmujecie),
 • zróżnicowaną odzież i wygodne obuwie.

Oczywiście dużo będzie zależało od tego, w jakim wieku znajduje się Wasze dziecko. Czasami nie obejdzie się bez wózka i zabawek, a innym razem dziecko jest już na tyle duże, iż z łatwością spakuje się w mały plecak. Jednocześnie nigdy nie zapominajcie o dokumentach, ponieważ narobicie sobie dużych problemów. Do Albanii dostaniecie się na podstawie ważnego dowodu osobistego, paszportu lub paszportu tymczasowego (wymagana minimalna ważność dokumentu – minimum 3 miesiące). Jeśli jedziecie do Albanii na maksimum 90 dni, nie jest na Was nakładany obowiązek meldunkowy.

Podobne artykuły

Pierwsze oznaki ciąży i jej symptomy

Oznaki ciąży to zbiór objawów, które mogą wskazywać na to, że kobieta jest w ciąży. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie kobiety doświadczają tych samych objawów, a niektóre z nich mogą występować również w innych sytuacjach. Dlatego ważne jest, aby poznać różne oznaki ciąży, aby móc je właściwie zinterpretować i podjąć odpowiednie kroki, takie jak wykonanie […]

ząbkowanie

Pierwsze zęby u niemowlaka – przeczytaj nasz przewodnik po ząbkowaniu

Pierwsze zęby u niemowlaka to ważny etap w rozwoju dziecka, który może być zarówno ekscytujący, jak i stresujący dla rodziców. W tym kompleksowym przewodniku po ząbkowaniu omówimy kluczowe aspekty tego procesu, takie jak kolejność wyrzynania zębów, objawy ząbkowania, sposoby łagodzenia bólu oraz dbanie o pierwsze zęby dziecka. Zapoznanie się z tym przewodnikiem pomoże rodzicom lepiej […]