Dobry fotelik samochodowy – czyli jaki?

Dobry fotelik samochodowy - czyli jaki

Wybór fotelika samochodowego to bardzo ważna sprawa, ponieważ odpowiada on za bezpieczeństwo naszego dziecka podczas jazdy. Oprócz tego powinien być on wygodny i komfortowy dla malucha. Jakie cechy posiada dobrej jakości fotelik samochodowy? Podpowiadamy.

Dobry fotelik samochodowy to przede wszystkim bezpieczeństwo

Głównym zadaniem fotelika jest zapewnić małemu pasażerowi bezpieczeństwo jazdy. Przed dokonaniem zakupu obowiązkowo należy sprawdzić, czy siedzisko posiada homologację oraz iSize, a także czy zostało wcześniej poddane testom zderzeniowym. Powinno ono także posiadać systemy bezpieczeństwa, takie jak np. system ochrony bocznej.

Kolejnym wartym uwagi kryterium jest funkcjonalność. Cechą dobrego fotelika jest łatwość w obsłudze. Wiele dostępnych na rynku modeli posiada nieintuicyjne, schowane pokrętła, co utrudnia rodzicom odpowiednie użytkowanie siedziska. Z tego powodu warto stawiać na foteliki proste w użyciu, które da się obsługiwać jedną ręką. Tego typu siedziska znaleźć można pod linkiem https://www.wozki-foteliki.pl/13-foteliki.

Wysoki komfort cechą dobrego fotelika samochodowego

Inną kluczową cechą wysokiej jakości fotelika samochodowego jest komfort. Bez względu na długość podróży powinien on być skonstruowany tak, aby dziecko przez cały czas jazdy siedziało się wygodnie. Elementami, na które warto zwrócić w tym przypadku uwagę są: materiał, z którego wykonano tapicerkę, możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia oraz wysokości zagłówka.

Wspomniana wyżej regulacja ma znaczenie także w kontekście rośnięcia dziecka. Ważne, aby fotelik posiadał regulacje, które pozwolą na dostosowanie go do zmieniającej się sylwetki malucha. Warto także zwrócić uwagę na zakres wagowy siedziska. Im jest on mniejszy, tym większe bezpieczeństwo dziecka.

Czym charakteryzuje się dobry fotelik samochodowy?

Wysokiej jakości fotelik powinien być również dopasowany do samochodu. Dobrze, aby zewnętrzna część oparcia płasko przylegała do tylnej kanapy. Pomiędzy siedziskiem a kanapą nie powinno być wolnej przestrzeni. W innym wypadku fotelik będzie niestabilny. Nie warto także kupować dużego fotelika, kiedy posiadamy auto o małych gabarytach.

W przypadku małych dzieci warto zainwestować w siedzisko stworzone z materiału odpornego na zabrudzenia. Ważne by dało się go łatwo zdjąć w celu wyprania. Dokonując zakupu siedziska warto stawiać na sprawdzone marki, które polecane są przez znajome osoby. Może dać nam to gwarant wysokiej jakości i długotrwałego użytkowania.

Podobne artykuły

Zabawy z dziećmi – wspólne zajęcie dla dzieci i rodziców

Każde dziecko potrzebuje zabawy i przede wszystkim ruchu. Jednak rodzice po większej części dnia spędzonej w pracy, niekiedy nie mają ochoty na takie spędzanie czasu. Tymczasem takie kwestie są niezwykle ważne w życiu dziecka. Dzięki wspólnym zabawom z rodzicami dziecko nawiązuje z nimi bliższą relację oraz lepiej się rozwija. Spis treściWspólne zabawy w domu – […]

owsiki u dzieci

Kompleksowy poradnik: Jak skutecznie pozbyć się owsików?

W tym artykule dowiesz się, jak pozbyć się owsików w sposób skuteczny i kompleksowy. Owsiki to pasożyty, które mogą powodować wiele problemów zdrowotnych, szczególnie u dzieci. Aby pozbyć się owsików, warto poznać ich charakterystykę, objawy zakażenia oraz metody leczenia i zapobiegania. W dalszej części artykułu omówimy zarówno domowe sposoby, jak i leczenie farmakologiczne, a także […]