Dobry fotelik samochodowy – czyli jaki?

Dobry fotelik samochodowy - czyli jaki

Wybór fotelika samochodowego to bardzo ważna sprawa, ponieważ odpowiada on za bezpieczeństwo naszego dziecka podczas jazdy. Oprócz tego powinien być on wygodny i komfortowy dla malucha. Jakie cechy posiada dobrej jakości fotelik samochodowy? Podpowiadamy.

Dobry fotelik samochodowy to przede wszystkim bezpieczeństwo

Głównym zadaniem fotelika jest zapewnić małemu pasażerowi bezpieczeństwo jazdy. Przed dokonaniem zakupu obowiązkowo należy sprawdzić, czy siedzisko posiada homologację oraz iSize, a także czy zostało wcześniej poddane testom zderzeniowym. Powinno ono także posiadać systemy bezpieczeństwa, takie jak np. system ochrony bocznej.

Kolejnym wartym uwagi kryterium jest funkcjonalność. Cechą dobrego fotelika jest łatwość w obsłudze. Wiele dostępnych na rynku modeli posiada nieintuicyjne, schowane pokrętła, co utrudnia rodzicom odpowiednie użytkowanie siedziska. Z tego powodu warto stawiać na foteliki proste w użyciu, które da się obsługiwać jedną ręką. Tego typu siedziska znaleźć można pod linkiem https://www.wozki-foteliki.pl/13-foteliki.

Wysoki komfort cechą dobrego fotelika samochodowego

Inną kluczową cechą wysokiej jakości fotelika samochodowego jest komfort. Bez względu na długość podróży powinien on być skonstruowany tak, aby dziecko przez cały czas jazdy siedziało się wygodnie. Elementami, na które warto zwrócić w tym przypadku uwagę są: materiał, z którego wykonano tapicerkę, możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia oraz wysokości zagłówka.

Wspomniana wyżej regulacja ma znaczenie także w kontekście rośnięcia dziecka. Ważne, aby fotelik posiadał regulacje, które pozwolą na dostosowanie go do zmieniającej się sylwetki malucha. Warto także zwrócić uwagę na zakres wagowy siedziska. Im jest on mniejszy, tym większe bezpieczeństwo dziecka.

Czym charakteryzuje się dobry fotelik samochodowy?

Wysokiej jakości fotelik powinien być również dopasowany do samochodu. Dobrze, aby zewnętrzna część oparcia płasko przylegała do tylnej kanapy. Pomiędzy siedziskiem a kanapą nie powinno być wolnej przestrzeni. W innym wypadku fotelik będzie niestabilny. Nie warto także kupować dużego fotelika, kiedy posiadamy auto o małych gabarytach.

W przypadku małych dzieci warto zainwestować w siedzisko stworzone z materiału odpornego na zabrudzenia. Ważne by dało się go łatwo zdjąć w celu wyprania. Dokonując zakupu siedziska warto stawiać na sprawdzone marki, które polecane są przez znajome osoby. Może dać nam to gwarant wysokiej jakości i długotrwałego użytkowania.

Podobne artykuły

Rolki dla początkujących – jak zacząć jeździć na rolkach?

Jazda na rolkach to nie tylko zabawny sposób na zdobycie kondycji, ale także świetny sposób na zachowanie równowagi i koordynacji. Dla początkujących, najlepszym sposobem na naukę jazdy na rolkach jest wzięcie lekcji z instruktorem lub trenerem w AgamaSport, który może nauczyć Cię podstaw, zanim zaczniesz jeździć na rolkach samodzielnie. Spis treściOpanuj podstawy i wybierz przestrzeń do […]

Klocki LEGO – zabawki bez daty ważności

Wszyscy wiemy, czym są klocki LEGO. Istnieją na rynku od kilkudziesięciu lat, a ich popularność wcale nie maleje. Poznaj ich niezwykłe właściwości i powody, dla których są niesamowitym fenomenem wśród innych zabawek. Spis treściLego to coś więcej, niż zwykłe klockiCzego mogą nauczyć Twoje dziecko klocki LEGO?Bezpieczne i rozwijające klocki – czego chcieć więcej? Lego to […]