Pomóż rodzinom bohaterów

Dorastaj z Nami to fundacja pomagająca dzieciom osób, które straciły zdrowie lub życie na służbie. Wsparcie kierowane jest między innymi na finansowanie działań edukacyjnych. Co dokładnie robi fundacja, skąd pozyskuje środki na działalność oraz kto dokładnie objęty jest jej pomocą? Tłumaczymy!

Dzieci mundurowych nie są same

Wypadek na służbie, śmierć w pożarze, utrata zdrowia w wyniku odniesionych ran – mundurowi,  w tym policjanci, strażacy i żołnierze – często narażają życie i zdrowie, służąc ojczyźnie oraz niosąc pomoc innym. Poszkodowane w takich sytuacjach są także ich rodziny, przede wszystkim dzieci, które nie tylko zmagają się z traumą związaną z utratą rodzica, ale często mają też problemy w nauce. Brak środków finansowych powoduje, że z tymi problemami nie mogą sobie poradzić same. Dlatego właśnie powstała fundacja pomagającą dzieciom Dorastaj z Nami. Organizacja działa od 2010 roku, a wśród jej podopiecznych jest kilkaset osób – dzieci, młodzież oraz dorośli uczący się do 25 roku życia. To przede wszystkim mieszkańcy małych miejscowości, którzy zwykle mają bardziej ograniczony dostęp do profesjonalnego wsparcia.

Fundacja pomagająca dzieciom „Dorastaj z Nami”

Organizacja zajmuje się przede wszystkim niesieniem pomocy w dziedzinie edukacji i zdobywania wykształcenia. Finansuje stypendia, opłaca udział podopiecznych w korepetycjach, zajęciach dodatkowych i nauce języków obcych, wsparcie kieruje też na opłacenie przedszkoli, szkół i studiów wyższych. Do tego świadczy pomoc psychologiczną oraz organizuje spotkania z doradcami edukacyjnymi i zawodowymi. Jej podopieczni uczestniczą także w różnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Fundacja pomagająca dzieciom „Dorastaj z Nami” działa dzięki wsparciu finansowemu przekazywanemu przez osoby prywatne, a także firmy. Darowizny można kierować na konto wskazane na stronie internetowej organizacji. Przyjmowane są zarówno jednorazowe, jak i regularne wpłaty. Organizacja czeka też na środki przekazywane poprzez odpis jednego procenta podatku.

Podobne artykuły

Klocki LEGO – zabawki bez daty ważności

Wszyscy wiemy, czym są klocki LEGO. Istnieją na rynku od kilkudziesięciu lat, a ich popularność wcale nie maleje. Poznaj ich niezwykłe właściwości i powody, dla których są niesamowitym fenomenem wśród innych zabawek. Lego to coś więcej, niż zwykłe klocki Historia klocków LEGO zaczęła się w małym, rodzinnym zakładzie stolarskim w miejscowości Billund. W 1934 roku […]

Jakie są pierwsze oznaki ciąży?

Ciąża to niesamowity czas w życiu każdej kobiety. Większość osób uważa, że pierwszą oznaką tego stanu jest spóźniająca się miesiączka. Niestety nie wszystkie kobiety mają regularne cykle. Dodatkowo sam test w pierwszych tygodniach ciąży może nie być miarodajny. Jednak każda starająca się o dziecko kobieta obserwując swój organizm może zauważyć pewne objawy wskazujące na ciążę. […]