Pomóż rodzinom bohaterów

Dorastaj z Nami to fundacja pomagająca dzieciom osób, które straciły zdrowie lub życie na służbie. Wsparcie kierowane jest między innymi na finansowanie działań edukacyjnych. Co dokładnie robi fundacja, skąd pozyskuje środki na działalność oraz kto dokładnie objęty jest jej pomocą? Tłumaczymy!

Dzieci mundurowych nie są same

Wypadek na służbie, śmierć w pożarze, utrata zdrowia w wyniku odniesionych ran – mundurowi,  w tym policjanci, strażacy i żołnierze – często narażają życie i zdrowie, służąc ojczyźnie oraz niosąc pomoc innym. Poszkodowane w takich sytuacjach są także ich rodziny, przede wszystkim dzieci, które nie tylko zmagają się z traumą związaną z utratą rodzica, ale często mają też problemy w nauce. Brak środków finansowych powoduje, że z tymi problemami nie mogą sobie poradzić same. Dlatego właśnie powstała fundacja pomagającą dzieciom Dorastaj z Nami. Organizacja działa od 2010 roku, a wśród jej podopiecznych jest kilkaset osób – dzieci, młodzież oraz dorośli uczący się do 25 roku życia. To przede wszystkim mieszkańcy małych miejscowości, którzy zwykle mają bardziej ograniczony dostęp do profesjonalnego wsparcia.

Fundacja pomagająca dzieciom „Dorastaj z Nami”

Organizacja zajmuje się przede wszystkim niesieniem pomocy w dziedzinie edukacji i zdobywania wykształcenia. Finansuje stypendia, opłaca udział podopiecznych w korepetycjach, zajęciach dodatkowych i nauce języków obcych, wsparcie kieruje też na opłacenie przedszkoli, szkół i studiów wyższych. Do tego świadczy pomoc psychologiczną oraz organizuje spotkania z doradcami edukacyjnymi i zawodowymi. Jej podopieczni uczestniczą także w różnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Fundacja pomagająca dzieciom „Dorastaj z Nami” działa dzięki wsparciu finansowemu przekazywanemu przez osoby prywatne, a także firmy. Darowizny można kierować na konto wskazane na stronie internetowej organizacji. Przyjmowane są zarówno jednorazowe, jak i regularne wpłaty. Organizacja czeka też na środki przekazywane poprzez odpis jednego procenta podatku.

Podobne artykuły

owsiki u dzieci

Jak pozbyć się owsików u dzieci?

Owsiki, to niewielkich rozmiarów pasożyty. Swoim wyglądem przypominają biało- przezroczyste nitki. Owsiki ludzkie, jak sama nazwa wskazuje, to pasożyty, które atakują wyłącznie ludzi. Wbrew powszechnemu przekonaniu, owsica może dotknąć każdego człowieka, a nie jedynie dzieci. Niestety, pasożyty przenoszone są bardzo szybko. Po czym poznać, że dziecko ma robaki?  Dzieci to grupa społeczeństwa w szczególności narażona […]

Jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać?

Dzień Dziecka to z pewnością jedno z bardziej uroczystych świąt w ciągu całego roku. Nasze pociechy czekają na ten dzień z niecierpliwością, gdyż doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie w tym dniu mogą liczyć na znacznie większe pobłażanie. Rodzice z całą pewnością nie będą im kazać ścielić łóżka, czy sprzątać pokoju. Dzieci […]