Jak wybrać nocnik dla chłopca?

nocnik dla chłopca

Jak wybrać idealny nocnik dla chłopca. Na rynku jest tak wiele nocników, że ciężko podjąć jakąkolwiek decyzję. Nocnik to małe, wolnostojące siedzenia, zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, z zbiornikiem, do którego dzieci mogą siusiać lub robić kupkę. Niektóre z nich są w popularne postacie z kreskówek lub wzory księcia lub księżniczki. Inne grają piosenki, dopingują lub pozwalają nagrać zachęcające przesłanie dla dziecka, które gra tylko wtedy, gdy coś uderza w czujnik w zbiorniku. Niektóre mają zdejmowane siedzisko, które może być umieszczone na toalecie dla dorosłych, gdy dziecko jest gotowe do spróbowania korzystania z dużej toalety.

Czym się kierować przy wyborze nocnika?

Szukając nocnika, warto rozważyć trzy ważne cechy: bezpieczeństwo, rozmiar i prostotę. Nocnik musi być stabilny, maluch musi wygodnie siedzieć na siedzeniu, a nocnik powinien być prosty w użyciu i łatwy do czyszczenia. Ważny jest rozmiar nocnika. Musi być dobrany taki sposób żeby dziecko mogło samodzielnie na nim siadać i z niego wstawać. Odpowiedni rozmiar siedziska pozwoli, aby dziecko spoczywało wygodnie i solidnie na siedzeniu, z nogami mocno usadzonymi na podłodze. Podczas wyboru nocnika dla chłopca wybierz taki, który jest wystarczająco wysoki z przodu, aby pomóc utrzymać siusiu w nocniku, ale nie za wysoki, żeby nie było trudności w samodzielnym siadaniu na nocniku. Zastanów się nad dodatkowymi funkcjami, które może posiadać nocnik. Na rynku dostępne są takie z różnymi motywami, światełkami, piosenkami i efektami dźwiękowymi. Może to zwiększyć zainteresowanie dziecka względem nocnika i dzięki temu chętniej będzie z niego korzystać. Dla rodzica powinna być jeszcze istotna łatwość opróżniania i czyszczenia. Sprawdź w jaki sposób się to robi i ile kroków trzeba wykonać by nocnik był gotowy do ponownego użycia.

Różne rodzaje nocników

Na rynku jest bardzo szeroki wybór nocników, dlatego tak trudno jest nam podjąć decyzje, który z nich będzie odpowiednim wyborem dla naszego dziecka. Niektórzy rodzice pomijają etap nocnika i od razu sadzają dziecko na toalecie co jednak nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza w przypadku chłopców, którzy załatwiają się nieco inaczej niż dziewczynki. U chłopca ważne jest, by nocnik był odpowiednio zabezpieczony z przodu. Jest wiele rodzai nocników, które powinny ułatwić korzystanie z nich nie tylko dzieciom, ale i rodzicom.

Nocnik interaktywny

Istnieją nocniki interaktywne, które w rożny sposób zachęcają maluchy do korzystania z nich. Interaktywne nocniki oferuje wiele ciekawych funkcji, które zazwyczaj nagradzają każde skuteczne skorzystanie z nocnika. Na niektórych z boku znajduje się dozownik naklejek, dzięki któremu dziecko może zostać nagrodzone za jego wysiłki. W innych zachęca dziecko do skorzystania powitalna radosna muzyka i po zakończeniu nagradzane jest kolejną dawką pozytywnych melodii i migających kolorowych światełek.

Nocnik z wyjmowanym wkładem

Wyjmowany wkład to dobra cecha nocnika, która zdecydowanie ułatwi rodzicom jego czyszczenie. Jest to bardzo praktyczne i wygodne zwłaszcza kiedy dziecko dopiero uczy się korzystania z nocnika. Wyjmowana część to wewnętrzna najczęściej plastikowa miska, która łapie odpadki dziecka. Kiedy twoje dziecko się skończy, po prostu usuń wewnętrzną wyjmowaną część i wyczyść ją, zanim włożysz ją z powrotem do nocnika. Czyszczenie wyjmowanego wkładu jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż próba czyszczenia całego nocnika w zlewie.

nocnik z wyjmowanym wkładem

Nocnik 3w1

Nocniki wielofunkcyjne to jeden z najlepszych wyborów. Warto zakupić taki nocnik ponieważ jest bardzo funkcjonalny i praktyczny. Nocniki 3w1 najczęściej zawierają w sobie nocnik, nocnik turystyczny i nakładkę na toaletę, co sprawia że sprawdzi się w każdej sytuacji i rośnie razem z dzieckiem. Będzie się użyteczny przez długi czas. Takie nocniki często posiadają składane elementy co sprawia, że bardzo dobrze sprawdzają się w podróży. Są wygodne do przenoszenia ponieważ są lekkie i zajmują mało miejsca w bagażu.

Podobne artykuły

3 aspekty, na które należy zwrócić uwagę wybierając buty dla dzieci

3 aspekty, na które należy zwrócić uwagę wybierając buty dla dzieci

Wybór butów dziecięcych nie jest prostą sprawą. Stopy dziecka cały czas podlegają kształtowaniu, wobec czego odpowiedni dobór obuwia jest w tym przypadku kluczowy. Przy zakupach należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. W poniższym artykule wymienimy trzy naszym zdaniem najważniejsze. Spis treściButy dla dzieci – dopasowanie do etapu rozwoju maluchaButy dla dzieci – dopasowanie do rodzaju […]

nocnik

Jak odpieluchować dziecko – poradnik dla rodziców

Odpieluchowanie dziecka to ważny etap w życiu każdego malucha i jego rodziców. Proces ten może być zarówno ekscytujący, jak i stresujący, dlatego warto dobrze się do niego przygotować. W tym artykule znajdziesz kompletny poradnik, który pomoże Ci w skutecznym odpieluchowaniu dziecka, omawiając różne metody, wskazówki oraz sytuacje specjalne. Spis treściRozpoczęcie procesu odpieluchowania: kiedy i jak […]