2 Sie Brak komentarzy Agata Rodzicielstwo

Jak wybrać idealny nocnik dla chłopca. Na rynku jest tak wiele nocników, że ciężko podjąć jakąkolwiek decyzję. Nocnik to małe, wolnostojące siedzenia, zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, z zbiornikiem, do którego dzieci mogą siusiać lub robić kupkę. Niektóre z nich są w popularne postacie z kreskówek lub wzory księcia lub księżniczki. Inne grają piosenki, dopingują lub pozwalają nagrać zachęcające przesłanie dla dziecka, które gra tylko wtedy, gdy coś uderza w czujnik w zbiorniku. Niektóre mają zdejmowane siedzisko, które może być umieszczone na toalecie dla dorosłych, gdy dziecko jest gotowe do spróbowania korzystania z dużej toalety.

Czym się kierować przy wyborze nocnika?

Szukając nocnika, warto rozważyć trzy ważne cechy: bezpieczeństwo, rozmiar i prostotę. Nocnik musi być stabilny, maluch musi wygodnie siedzieć na siedzeniu, a nocnik powinien być prosty w użyciu i łatwy do czyszczenia. Ważny jest rozmiar nocnika. Musi być dobrany taki sposób żeby dziecko mogło samodzielnie na nim siadać i z niego wstawać. Odpowiedni rozmiar siedziska pozwoli, aby dziecko spoczywało wygodnie i solidnie na siedzeniu, z nogami mocno usadzonymi na podłodze. Podczas wyboru nocnika dla chłopca wybierz taki, który jest wystarczająco wysoki z przodu, aby pomóc utrzymać siusiu w nocniku, ale nie za wysoki, żeby nie było trudności w samodzielnym siadaniu na nocniku. Zastanów się nad dodatkowymi funkcjami, które może posiadać nocnik. Na rynku dostępne są takie z różnymi motywami, światełkami, piosenkami i efektami dźwiękowymi. Może to zwiększyć zainteresowanie dziecka względem nocnika i dzięki temu chętniej będzie z niego korzystać. Dla rodzica powinna być jeszcze istotna łatwość opróżniania i czyszczenia. Sprawdź w jaki sposób się to robi i ile kroków trzeba wykonać by nocnik był gotowy do ponownego użycia.

Różne rodzaje nocników

Na rynku jest bardzo szeroki wybór nocników, dlatego tak trudno jest nam podjąć decyzje, który z nich będzie odpowiednim wyborem dla naszego dziecka. Niektórzy rodzice pomijają etap nocnika i od razu sadzają dziecko na toalecie co jednak nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza w przypadku chłopców, którzy załatwiają się nieco inaczej niż dziewczynki. U chłopca ważne jest, by nocnik był odpowiednio zabezpieczony z przodu. Jest wiele rodzai nocników, które powinny ułatwić korzystanie z nich nie tylko dzieciom, ale i rodzicom.

Nocnik interaktywny

Istnieją nocniki interaktywne, które w rożny sposób zachęcają maluchy do korzystania z nich. Interaktywne nocniki oferuje wiele ciekawych funkcji, które zazwyczaj nagradzają każde skuteczne skorzystanie z nocnika. Na niektórych z boku znajduje się dozownik naklejek, dzięki któremu dziecko może zostać nagrodzone za jego wysiłki. W innych zachęca dziecko do skorzystania powitalna radosna muzyka i po zakończeniu nagradzane jest kolejną dawką pozytywnych melodii i migających kolorowych światełek.

Nocnik z wyjmowanym wkładem

Wyjmowany wkład to dobra cecha nocnika, która zdecydowanie ułatwi rodzicom jego czyszczenie. Jest to bardzo praktyczne i wygodne zwłaszcza kiedy dziecko dopiero uczy się korzystania z nocnika. Wyjmowana część to wewnętrzna najczęściej plastikowa miska, która łapie odpadki dziecka. Kiedy twoje dziecko się skończy, po prostu usuń wewnętrzną wyjmowaną część i wyczyść ją, zanim włożysz ją z powrotem do nocnika. Czyszczenie wyjmowanego wkładu jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż próba czyszczenia całego nocnika w zlewie.

nocnik z wyjmowanym wkładem

Nocnik 3w1

Nocniki wielofunkcyjne to jeden z najlepszych wyborów. Warto zakupić taki nocnik ponieważ jest bardzo funkcjonalny i praktyczny. Nocniki 3w1 najczęściej zawierają w sobie nocnik, nocnik turystyczny i nakładkę na toaletę, co sprawia że sprawdzi się w każdej sytuacji i rośnie razem z dzieckiem. Będzie się użyteczny przez długi czas. Takie nocniki często posiadają składane elementy co sprawia, że bardzo dobrze sprawdzają się w podróży. Są wygodne do przenoszenia ponieważ są lekkie i zajmują mało miejsca w bagażu.