Podarek dla rocznego dziecka – co kupić?

Pierwszy rok na świecie to bardzo ważny okres. Niemowlę zmienia się zarówno umysłowo, jak i fizycznie. Z tego powodu podarunek przekazany z tej okazji powinien być przemyślany. Co przyda się 12-miesięcznemu maluchowi? Czym się kierować, aby wybrać trafiony produkt? Zobacz, jak wygląda doskonały podarek na roczek?

Gadżety – pomoc dla opiekunów

Malutkie dzieci nie rozumieją swoich urodzin. Dlatego czasem dobrym pomysłem na podarunek są produkty, które udogadniają życie mamy i taty. W każdym wypadku można dopytać, jakie dodatki będą praktyczne. Czasami lepiej zrzucić się na okazalszy podarek w kilka osób. Może to być np. fotelik samochodowy czy przewijak.

Prezent na pierwsze urodziny mogą stanowić też ciuszki dla malucha. Rosnący niemowlak wymaga regularnych zmian dużej części szafy. Tak częste kupowanie nowych ubrań łączy się z dużymi wydatkami. Dlatego można odciążyć mamę i tatę w tym zobowiązaniu. Oprócz klasycznych części garderoby praktyczne mogą być kapelusze lub kominy i szaliki.

Zabawki edukacyjne – poszerzanie wiedzy i poznawanie świata

Specjaliści działający w obszarze dorastania maluchów potwierdzają, że pobudzanie zmysłów we wczesnych etapach życia ma niebagatelne znaczenie. Zabawki interaktywne dla rocznych chłopców i dziewczynek wpływają pozytywnie na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Przeważnie zrobione są z materiałów o różnorodnych strukturach. Mają też właściwie dobrane odcienie. Ponadto, mogą błyszczeć i wydawać różne odgłosy i zapachy.

Kupując prezenty dla malucha, warto wskazać zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli dziecko ma już dużo przedmiotów, które wpływają na dotyk, to więcej sensu będzie miał zakup pozytywki lub gryzaka. Obecnie można także łatwo wyszukać gadżety, które szlifują wszystkie zmysły naraz. Należy jednak pamiętać, że prezent musi być odpowiednio dostosowany do wieku i umiejętności malucha.

W jaki sposób wybrać zabawkę edukacyjną?

Twórcy zabawek interaktywnych muszą podawać informację o przeznaczeniu swojego produktu. Na pudełkach można znaleźć wiek dziecka, dla którego stworzony jest konkretny obiekt. Jest to najważniejszy czynnik przy wyborze zabawki interaktywnej. Istotnymi kryteriami są też zamiłowania oraz stopień rozwoju chłopca lub dziewczynki. Niewłaściwie dopasowane gadżety mogą stresować i powodować irytację. Dlatego zakup zabawek na roczek powinien być zawsze dobrze przemyślany.

Wysokiej jakości zabawki – gdzie można je kupić?

Podarunki dla najmłodszych powinny spełniać surowe normy dotyczące bezpieczeństwa. Z tego powodu akcesoria dziecięce najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych dostawców jest sklep Noski Noski. W asortymencie można wyszukać różnego typu produkty dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są również ciekawe elementy wyposażenia, które mogą uprościć zadania takie jak przewijanie czy ubieranie niemowlaka.

Przede wszystkim warto zaznajomić się z kategorią zabawek kreatywnych. Można wyszukać tam niezwykle przydatne gadżety, które spodobają się zarówno niemowlakowi, jak i mamie i tacie.

Podobne artykuły

Rolki dla początkujących – jak zacząć jeździć na rolkach?

Jazda na rolkach to nie tylko zabawny sposób na zdobycie kondycji, ale także świetny sposób na zachowanie równowagi i koordynacji. Dla początkujących, najlepszym sposobem na naukę jazdy na rolkach jest wzięcie lekcji z instruktorem lub trenerem w AgamaSport, który może nauczyć Cię podstaw, zanim zaczniesz jeździć na rolkach samodzielnie. Opanuj podstawy i wybierz przestrzeń do zabawy […]

Dobry fotelik samochodowy - czyli jaki

Dobry fotelik samochodowy – czyli jaki?

Wybór fotelika samochodowego to bardzo ważna sprawa, ponieważ odpowiada on za bezpieczeństwo naszego dziecka podczas jazdy. Oprócz tego powinien być on wygodny i komfortowy dla malucha. Jakie cechy posiada dobrej jakości fotelik samochodowy? Podpowiadamy. Dobry fotelik samochodowy to przede wszystkim bezpieczeństwo Głównym zadaniem fotelika jest zapewnić małemu pasażerowi bezpieczeństwo jazdy. Przed dokonaniem zakupu obowiązkowo należy […]