Jak odzyskać figurę po porodzie

W zależności od tego, jak dba się o ciało w czasie ciąży będzie zależał wygląd sylwetki po porodzie. Powrót do formy po urodzeniu dziecka nie jest łatwy, jeśli jednak zmiany odzyskania figury sprzed tego okresu będą wprowadzane powoli i regularnie pewne jest, że pożądane efekty zostaną osiągnięte w miarę szybko i sprawnie.

Jak zmienia się ciało po ciąży?

Nie ma nic odkrywczego w tym, że po urodzeniu malucha szczęśliwej mamie przybędzie parę ponadprogramowych kilogramów. Naturalnie związane jest to z rozrostem brzucha oraz biustu podczas tego błogosławionego stanu. Dodatkowo w ciąży wiele kobiet odczuwa zwiększoną chęć łaknienia i nie może oprzeć się jedzeniu, przez co w ciele gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej, która często odkłada się nie tylko w okolicy brzucha ale również na udach i pośladkach. Ciało się zmienia i w zależności od skłonności skóry pojawiają się rozstępy lub żylaki, które przyczyniają się do spadku samooceny ciężarnej. Mimo starań w walce o powrót do upragnionej, zdrowo wyglądającej sylwetki przeszkodę może stanowić pozostający nadmiar skóry, pozostałej po zaokrąglonym brzuchu. Nie należy wyobrażać sobie zwisających warstw tkanek, ale w tych okolicach skóra jest bardziej wiotka i niejędrna. W organizmie gromadzi się woda, tworząca obrzęki w okolicach nóg ale także górnych partii ciała, których pozbycie może okazać się trudnym zadaniem.

Jak zwalczyć rozstępy po ciąży?

Nie każdej mamie podoba się pamiątka z okresu ciąży w postaci rozstępów. Ciężko jest skutecznie pozbyć się istniejących zmian i ważne jest aby tematem tym zainteresować się już podczas noszenia pod sercem dzidziusia. Stosując różnego rodzaju preparaty lub oliwki skóra stanie się nawilżona i bardziej elastyczna – przez co mniej podatna na wystąpienie tygrysich znamion. Warto zadbać o ruch i zdrową dietę, włączając do niej produkty bogate w cynk, który z efektami wpływa na sprężystość skóry. Na istniejące rozstępy zaleca się stosowanie peelingów, które przez ścieranie naskórka sprawiają, że bruzdy te stają się jaśniejsze i płytsze. W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej zabiegami przynoszącymi efekty są: mikrodermabrazja, światłoterapia, lipotransfer a także wykorzystanie lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego.

Sposoby na jędrne kobiece ciało po porodzie

By cieszyć się zgrabnym ciałem po porodzie należy stopniowo wprowadzać nawyki żywieniowe, które doprowadzą do upragnionej figury. Jedzenie częściej ale w mniejszych porcjach zaspokoi apetyt. Warto postarać się aby przygotowywane posiłki nie były zbyt tłuste więc dobrym pomysłem będzie wykorzystanie gotowania na parze. Dieta powinna opierać się o dużą ilość warzyw, mniejszą ilości owoców i pełnowartościowe białko. Należy też pić dużą ilość wody, która może przyśpieszyć usunięcie tej zebranej w organizmie. Zajmowanie maluchem pochłania dużo czasu i ciężko o aktywność fizyczną ale w wolnych chwilach czas warto przeznaczyć na ćwiczenie i wzmacnianie ciała, np. podczas oglądania telewizji. Aktywnością, która z pewnością pomoże w walce o jędrne ciało jest pływanie, są liczne zajęcia prowadzone także dla mam z dziećmi co korzystnie wpłynie także na rozwój malucha.

Podobne artykuły

Jak pokonać rozstępy?

Rozstępy, występują, gdy skóra szybko zmienia kształt z powodu wzrostu lub przyrostu masy ciała. Nie są jednak znakiem, że coś jest nie tak z twoim zdrowiem. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mogą mieć rozstępy. Ciąża i dojrzewanie to dwa najczęstsze okresy w życiu, podczas, których tworzą się rozstępy. Pozbycie się rozstępów w całkowicie w […]

Nadmierne wypadanie włosów – sprawdź jak sobie z nim poradzić?

Każda kobieta marzy o tym, aby mieć piękne lśniące oraz zdrowe włosy. Niestety nie zawsze tak jest, ponieważ często zdarza się, że włosy wypadają, rozdwajają się, a także łamią się. Z tego względu wiele Pań musi zdecydować się na skrócenie swojej fryzury. To też nie ma się co dziwić, iż chciałoby się znaleźć przyczynę wypadania […]