Jak odzyskać figurę po porodzie

W zależności od tego, jak dba się o ciało w czasie ciąży będzie zależał wygląd sylwetki po porodzie. Powrót do formy po urodzeniu dziecka nie jest łatwy, jeśli jednak zmiany odzyskania figury sprzed tego okresu będą wprowadzane powoli i regularnie pewne jest, że pożądane efekty zostaną osiągnięte w miarę szybko i sprawnie.

Jak zmienia się ciało po ciąży?

Nie ma nic odkrywczego w tym, że po urodzeniu malucha szczęśliwej mamie przybędzie parę ponadprogramowych kilogramów. Naturalnie związane jest to z rozrostem brzucha oraz biustu podczas tego błogosławionego stanu. Dodatkowo w ciąży wiele kobiet odczuwa zwiększoną chęć łaknienia i nie może oprzeć się jedzeniu, przez co w ciele gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej, która często odkłada się nie tylko w okolicy brzucha ale również na udach i pośladkach. Ciało się zmienia i w zależności od skłonności skóry pojawiają się rozstępy lub żylaki, które przyczyniają się do spadku samooceny ciężarnej. Mimo starań w walce o powrót do upragnionej, zdrowo wyglądającej sylwetki przeszkodę może stanowić pozostający nadmiar skóry, pozostałej po zaokrąglonym brzuchu. Nie należy wyobrażać sobie zwisających warstw tkanek, ale w tych okolicach skóra jest bardziej wiotka i niejędrna. W organizmie gromadzi się woda, tworząca obrzęki w okolicach nóg ale także górnych partii ciała, których pozbycie może okazać się trudnym zadaniem.

Jak zwalczyć rozstępy po ciąży?

Nie każdej mamie podoba się pamiątka z okresu ciąży w postaci rozstępów. Ciężko jest skutecznie pozbyć się istniejących zmian i ważne jest aby tematem tym zainteresować się już podczas noszenia pod sercem dzidziusia. Stosując różnego rodzaju preparaty lub oliwki skóra stanie się nawilżona i bardziej elastyczna – przez co mniej podatna na wystąpienie tygrysich znamion. Warto zadbać o ruch i zdrową dietę, włączając do niej produkty bogate w cynk, który z efektami wpływa na sprężystość skóry. Na istniejące rozstępy zaleca się stosowanie peelingów, które przez ścieranie naskórka sprawiają, że bruzdy te stają się jaśniejsze i płytsze. W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej zabiegami przynoszącymi efekty są: mikrodermabrazja, światłoterapia, lipotransfer a także wykorzystanie lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego.

Sposoby na jędrne kobiece ciało po porodzie

By cieszyć się zgrabnym ciałem po porodzie należy stopniowo wprowadzać nawyki żywieniowe, które doprowadzą do upragnionej figury. Jedzenie częściej ale w mniejszych porcjach zaspokoi apetyt. Warto postarać się aby przygotowywane posiłki nie były zbyt tłuste więc dobrym pomysłem będzie wykorzystanie gotowania na parze. Dieta powinna opierać się o dużą ilość warzyw, mniejszą ilości owoców i pełnowartościowe białko. Należy też pić dużą ilość wody, która może przyśpieszyć usunięcie tej zebranej w organizmie. Zajmowanie maluchem pochłania dużo czasu i ciężko o aktywność fizyczną ale w wolnych chwilach czas warto przeznaczyć na ćwiczenie i wzmacnianie ciała, np. podczas oglądania telewizji. Aktywnością, która z pewnością pomoże w walce o jędrne ciało jest pływanie, są liczne zajęcia prowadzone także dla mam z dziećmi co korzystnie wpłynie także na rozwój malucha.

Podobne artykuły

Domowe sposoby na przebarwienia na twarzy

Dla niektórych osób piegi są ich największym atutem, dodającym urodzie charakteru. Zdarzają się jednak osoby, dla których przebarwienia na twarzy to największa zmora i ogromny kompleks. Jak się ich pozbyć? Jak powstają piegi? Powstają w wyniku przyśpieszonego i nadmiernego wytwarzania melaniny. Taki proces jest uwarunkowany genetycznie, jednak rozpoczyna się w momencie ekspozycji naszej skóry na […]

Jak pokonać rozstępy?

Rozstępy, występują, gdy skóra szybko zmienia kształt z powodu wzrostu lub przyrostu masy ciała. Nie są jednak znakiem, że coś jest nie tak z twoim zdrowiem. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mogą mieć rozstępy. Ciąża i dojrzewanie to dwa najczęstsze okresy w życiu, podczas, których tworzą się rozstępy. Pozbycie się rozstępów w całkowicie w […]