Nadmierne wypadanie włosów – sprawdź jak sobie z nim poradzić?

Każda kobieta marzy o tym, aby mieć piękne lśniące oraz zdrowe włosy. Niestety nie zawsze tak jest, ponieważ często zdarza się, że włosy wypadają, rozdwajają się, a także łamią się. Z tego względu wiele Pań musi zdecydować się na skrócenie swojej fryzury. To też nie ma się co dziwić, iż chciałoby się znaleźć przyczynę wypadania włosów, a także zastosować coś co pomoże w pozbyciu się tego problemu.

Dlaczego włosy wypadają?

To, że wypadają włosy jest uzależnione od wielu czynników. Czasami jest ono uwarunkowane po prostu porą roku, w której się znajdujemy. Okazuje się bowiem, iż niekorzystna dla włosów jest zarówno zima jak i lato, gdyż wówczas włosy narażone są na mróz, promieniowanie UV, a także piasek, a niestety tego nie lubią. Jednakże dużo poważniejszym problemem jest łysienie plackowate, androgenowe, a także rozlane, ponieważ w takiej sytuacji trzeba znaleźć przyczynę wypadania włosów.

Nadmierne wypadanie włosów – przyczyny

Przyczyn wypadania włosów jest bardzo dużo. Najczęściej jednak jest to spowodowane takimi czynnikami jak:

 • nadmierny stres,
 • niedobór witamin i mikroelementów,
 • zła dieta,
 • zaburzenia hormonalne,
 • niedoczynności lub nadczynność tarczycy,
 • niewłaściwa pielęgnacja włosów,
 • częste farbowanie bądź robienie trwałej ondulacji,
 • palenie papierosów,
 • ciąża,
 • menopauza,
 • zespół policystycznych jajników,
 • chemioterapia,
 • grzybica skóry głowy.

To też jeśli tylko, któraś kobieta zauważy, że wypada jej dużo włosów, to dobrze byłoby, aby zastanowiła się nad tym, co może być tego przyczyną. Jeżeli natomiast nie jest w stanie wskazać powodu wypadania włosów, to zaleca się wykonanie badań w kierunku tarczycy, a także chorób hormonalnych.

Wypadanie włosów, a tarczyca

Włosy mogą wypadać zarówno przy niedoczynności jak i nadczynności tarczycy. Jednakże nie ma się co załamywać, ponieważ jeśli już wiadomo, że włosy wypadają właśnie z powodu choroby tarczycy, to jest to proces odwracalny, jaki można zahamować, a następnie cofnąć tego skutki, po wprowadzeniu leczenia choroby pierwotnej. To też czym wcześniej przystąpi się do leczenia tarczycy tym lepiej.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Nie zawsze w przypadku wypadania włosów od razu trzeba sięgać po medyczne środki. W wielu przypadkach o wiele lepsze działanie maja naturalne oraz sprawdzone domowe specyfiki, które dodatkowo są o wiele tańsze. Wśród nich godnymi uwagi jest napar ze skrzypu polnego, a także pokrzywy, który należy pić przez miesiąc po szklance, a następnie zrobić na 2,5 miesiąca przerwę. Poza tym skuteczny jest też wywar z siemienia lnianego. Łyżkę siemienia lnianego należy zalać wrzątkiem wody i pozostawić na noc, po czym rano wypić. Także bardzo dobrze na wypadające włosy działa wcieranie w skórę głowy obranego i pokrojonego drobno czosnku bądź też startej cebuli. Świetnie sprawdza się również maseczka z żółtka jajka i łyżeczki miodu, jaką też wmasowuje się we włosy. Aby jednak, którykolwiek z tych sposobów przyniósł oczekiwany i długotrwały efekt trzeba pamiętać o regularnym ich stosowaniu przez co najmniej kilka tygodni.

Podobne artykuły

Wesele w ciąży – co ubrać?

Ilość odzieży ciążowej dostępnej na rynku ciągle się zwiększa. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom przyszłych mam i starają się tworzyć projekty stylowe i komfortowe. Wybór ubrań codziennych jest bardzo szeroki i nietrudno postarać się o ładne i wygodne stylizacje. Wyzwaniem staje się ubiór elegancki na większe okazje. Jak sobie poradzić, kiedy sezon weselny jest w pełni, […]

Piękna skóra po ciąży – jak ją uzyskać?

Większość młodych kobiet może cieszyć się piękną i jędrną skórą pozbawioną przebarwień. Z wiekiem jednak w organizmie zachodzi wiele zmian, które prowadzą do pogorszenia jakości naszej skóry. Nieodpowiednia dieta czy pojawiające się z upływem czasu choroby sprawiają, że niedoskonałości stają się bardziej widoczne, a skóra staje się pozbawiona dawnego blasku i elastyczności. Podobnie jest w […]