Piękna skóra po ciąży – jak ją uzyskać?

Większość młodych kobiet może cieszyć się piękną i jędrną skórą pozbawioną przebarwień. Z wiekiem jednak w organizmie zachodzi wiele zmian, które prowadzą do pogorszenia jakości naszej skóry. Nieodpowiednia dieta czy pojawiające się z upływem czasu choroby sprawiają, że niedoskonałości stają się bardziej widoczne, a skóra staje się pozbawiona dawnego blasku i elastyczności. Podobnie jest w przypadku ciąży. Gwałtowna zmiana masy ciała i wahania hormonalne są odpowiedzialne za utratę jędrności skóry po urodzeniu dziecka.

Dlaczego skóra po ciąży potrzebuje regeneracji?

Regeneracja skóry po ciąży zależy głównie od tego, w jaki sposób dbamy o siebie w okresie ciąży. Liczy się więc przede wszystkim stosowanie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Czasami jednak zmiany hormonalne lub predyspozycje genetyczne stanowią barierę w osiągnięciu regeneracji skóry po ciąży. Struktura skóry zostaje naruszona w wyniku rozciągania się włókien kolagenowych i elastynowych. Są one istotne, ponieważ stanowią część skóry właściwej i odpowiadają za jej sprężystość i wytrzymałość. Miejsca najbardziej narażone na rozciąganie się skóry w trakcie ciąży to brzuch, piersi, pośladki i uda. Na tych częściach ciała najczęściej pojawiają się rozstępy, które są skutkiem zerwania włókien kolagenowych.

Karmienie piersią, a przyjmowanie kolagenu?

Kolagen jest składnikiem naszego organizmu odpowiedzialnym za jędrność, elastyczność i gęstość skóry. Jego niedobór utrudnia proces regeneracji naszych komórek. Wiele kobiet zastanawia się czy może stosować kolagen na biust podczas karmienia piersią. Jeśli produkt pozbawiony jest barwników i aromatów chemicznych jest jak najbardziej wskazany. Warto jednak zwrócić uwagę na jego skład. Produkt powinien zawierać czyste nieuczulające białka, stabilizatory, wodę oraz kwas mlekowy. Należy jednak pamiętać, że preparaty kolagenowe stosowane przez kobiety w ciąży lub w czasie karmienia piersią muszą być dokładnie sprawdzone. Ponadto, niezależnie od jakości preparatu, zawsze trzeba poinformować swojego lekarza o planach dotyczących suplementacji. Tutaj można znaleźć wiele praktycznych informacji o kolagenie i jego wpływie na organizm.

Kolagen naturalny i poporodowa regeneracja

Kolagen naturalny zawiera aminokwasy, które nie występują w innych białkach, a są one niezbędne w procesie odnawiania skóry kobiet, które urodziły dziecko. Źródłem naturalnego kolagenu są niektóre gatunki ryb. Najlepsze właściwości kosmetyczne ma kolagen pozyskany z ze skóry tołpygi. Jego stosowanie przyspieszy regenerację twojej skóry po ciąży, ponieważ zapobiega on powstawaniu rozstępów i ujędrnia skórę. Przyjmowanie go w ciąży i w okresie połogu sprawi, że szybciej wrócisz do formy, ponieważ naturalny kolagen pobudzi twoją skórę do działania.

Każda z nas po urodzeniu dziecka chciałaby przywrócić skórze wygląd sprzed ciąży. Jest to możliwe dzięki stosowaniu odpowiedniej diety i prowadzeniu zdrowego trybu życia. Proces po ciążowej regeneracji przyspieszy stosowanie kolagenu, który jest składnikiem organizmu odpowiedzialnym za jakość naszej skóry. Zanim jednak rozpoczniesz suplementację, poinformuj o swoich planach lekarza. Upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przyjmowania kolagenu.

Podobne artykuły

co dać na prezent młodej mamie

Co na prezent dla młodej mamy?

Wybór prezentów dla młodych matek może być nieco skomplikowany, ponieważ z jednej strony chcesz dać im coś praktycznego i funkcjonalnego, aby odciążyć je w wielu nowych stresujących sytuacjach życiowych. Z drugiej strony, chcesz zachęcić zmęczoną mamę, by się odprężyła i poświęciła czas tylko dla siebie. Warto w takiej sytuacji postawić się na ich miejscu i […]

Cukrzyca ciążowa – co warto o niej wiedzieć?

Cukrzyca ciążowa to dość często spotykana przypadłość. To właśnie z tego powodu warto wiedzieć, czym się objawia i co robić, aby móc jej uniknąć. Dzięki temu w prostszy sposób będzie można zachować dobre zdrowie i tym samym nie narażać ani siebie, ani dziecka. Wiedząc, w jaki sposób się objawia oraz, w jaki sposób ją wykryć, […]